DIÓN

15. září 2010 v 11:22 | Kačenka |  D - rostlinyPokud Vás rostlina zaujme, napište na email kacencinabozizahradka@seznam.cz a my Vám zašleme seznam viz. zde

Slovensky:
??? - prosím, napište nám, pokiaľ poznáte slovenský názov

Latinsky:
Dioon

Lidový název:

Charakteristika:
Je to rod rostlin z čeledi kejákovitých, třídy cykasů. Dle analýzy DNA patří dióny k nejprimitivnějším americkým cykasům a zvažuje se jejich vyčlenění z kejákovitých do nové čeledi.

Dión jedlý (Dioon edule) slov. Mexický cykas (???) - pochází z Mexika, kde je známy také jako Palma de la Virgen. Tenhle dión patří k nejběžnějším. Vlastní jej všechny české botanické zahrady, je relativně často dostupný na burzách a patří proto k obvyklým "startovním" cykasům sběratelů.

Pěstování:

Co se sbírá a kdy:

Sušení:

Uskladnění:

Výskyt:
Dióny pocházejí z Mexika, Hondurasu a Nikaraguy. Jsou rozšířeny v tropických lesích, borovicovo-dubových hájích na suchých svazích, kaňonech a pobřežních dunách.

Obsahové látky:

Indikační skupiny:

Použití:

Použití s dalšími bylinkami:

UPOZORNĚNÍ:

Kdy ji použít:

Zajímavost:


Zaujala Vás tahle rostlina a chcete vědět, jak si jí pořídit? Nebo by jste chtěli doplnit nějaký Váš nápad či informaci a chcete něco nabídnout? Napište nám nejlépe na email: kacencinabozizahradka@seznam.cznebo nám zanechte zprávu přímo na blogu (vlevo dole v sekci Zpráva autorovi) i s Vaší emailovou adresou - poradíme Vám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama