PLUMÉRIE

31. srpna 2010 v 20:20 | Kačenka |  P - rostlinyPokud Vás rostlina zaujme, napište na email kacencinabozizahradka@seznam.cz a my Vám zašleme seznam viz. zde

Slovensky:
PLUMÉRIA

Latinsky:
Plumerie

Lidový název:

Charakteristika:
Je to dekorativní skleníková teplomilná rostlina velkých rozměrů, v domácích podmínkách dosahuje asi 2 metry, v přírodě i 6 metrů. Je vhodná i do bytu, ale spíš do skleníků a zimních zahrad. Je to stále zelený keř. Má zajímavé voskovité květy, které rostou ve skupince 15 - 20 kusů. Mohou být bílé, žluté, oranžové či růžové a červené a silně voní.

Pěstování:
Je vhodná na slunné stanoviště, ne ale na ostré polední slunce. Po odkvětu se prořezává, protože nové květy se tvoří jenom na nových výhoncích. Ideální teplota pro rostlinu je kolem 20°C, v zimě stačí 16-18°C, minimum je ale 10°C. Má ráda i zálivku, ale v době klidu v zimě jí omezíme. Potřebuje i vyšší vlhkost vzduchu, proto má ráda i rostení listů (ne květů, protože to způsobuje skvrny).
Plumeria alba
Plumeria rubra

Co se sbírá a kdy:

Sušení:

Uskladnění:

Výskyt:
tropy jižní a severní Ameriky

Obsahové látky:

Indikační skupiny:

Použití:

Použití s dalšími bylinkami:

UPOZORNĚNÍ:

Kdy ji použít:

Zajímavost:
Tyto květy jsou v Thajsku a Havaji stejně populární jako květy orchidejí - turisti ji dostávají kolem krku.

Zaujala Vás tahle rostlina a chcete vědět, jak si jí pořídit? Nebo by jste chtěli doplnit nějaký Váš nápad či informaci a chcete něco nabídnout? Napište nám nejlépe na email: kacencinabozizahradka@seznam.cznebo nám zanechte zprávu přímo na blogu (vlevo dole v sekci Zpráva autorovi) i s Vaší emailovou adresou - poradíme Vám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama