KAMÉLIE

29. srpna 2010 v 12:54 | Kačenka |  K - rostlinyPokud Vás rostlina zaujme, napište na email kacencinabozizahradka@seznam.cz a my Vám zašleme seznam viz. zde

Slovensky:
KAMÉLIA

Latinsky:
Camellia

Lidové názvy:
Zimní čajová růže (Camellia japonica)

Charakteristika:
Kamélie je královnou zimních zahrad.
Camellia je rod rostlin z čeledi čajovníkovité, protože
z tohoto rodu je také čajovník čínský  - Camellia sinensis. Kamélie jsou stálezelené keře či malé stromky, které v našich podmínkách kvetou v zimě. V přírodě zahrnují asi 80 druhů. Je to náročná rostlinka, která je háklivá na prudší změny v osvětlení, teplotě i vlhkosti.
Ke kaméliím ale také patří mnoho jiných druhů, které mají odlišný vzhled a japonským kaméliím se vůbec nepodobají. Tento rod má více než 200 botanických druhů a dnes je registrováno přes 20 000 odrůd kamélií.
Kamélie je subtropická rostlina, ale některé druhy kamélií rostou i v oblastech, kde jsou v zimním období mrazy. Jeden z nejodolnějších druhů je Camellia oleifera, ale i většina odrůd Camellia japonica je velice odolná vůči chladu.

Pěstování:
Kamélie japonská je náročná rostlinka na pěstování - vyžaduje jasné světlo, chladné místo, výdatnou zálivku teplou vodou.

Co se sbírá a kdy:

Sušení:

Uskladnění:
Pokojovka, která potřebuje správnou teplotu, v létě se ji daří i venku, ale ne na přímem slunci.

Výskyt:
Asie - Korea, Japonsko, severní Čína

Obsahové látky:

Indikační skupiny:

Použití:

Použití s dalšími bylinkami:

UPOZORNĚNÍ:

Kdy ji použít:

Zajímavost:
Sbírání kamélií bylo v 19. stol. zálibou šlechty a majetných vrstev. Stavěli se pro ně zvláštní skleníky, používali se k výzdobě zimních zahrad, ale i plesových oděvů.

Zaujala Vás tahle rostlina a chcete vědět, jak si jí pořídit? Nebo by jste chtěli doplnit nějaký Váš nápad či informaci a chcete něco nabídnout? Napište nám nejlépe na email: kacencinabozizahradka@seznam.cznebo nám zanechte zprávu přímo na blogu (vlevo dole v sekci Zpráva autorovi) i s Vaší emailovou adresou - poradíme Vám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama