ALAMANDA POČISTIVÁ

21. srpna 2010 v 14:52 | Kačenka |  A - rostlinyPokud Vás rostlina zaujme, napište na email kacencinabozizahradka@seznam.cz a my Vám zašleme seznam viz. zde

Slovensky:
ALAMANDA PREČISŤUJÚCA

Latinsky:
Allamanda cathartica

Charakteristika:
Krásna pokojová popínavá rostlina s nádherně žlutými květy dlouhé 8-12 cm ve tvaru nálevky.

Pěstování:
Daří se jí tam, kde je teplo a vlhko. Je to popínavka, ale choulostivá, je dost teplomilná, během celého roku potřebuje více tepla a v zimě min. 16°C. Potřebuje přímé sluneční světlo. V zimě potřebuje mírnější zálivku, jinak dost výdatnů. Má ráda vlhko, proto potřebuje postřikovat, i přesazovat každý rok na jaře. Hnojit každý týden v létě, v zimě jednou za měsíc. Je to jedovatá rostlina.

Co se sbírá a kdy:

Sušení:
není známo...

Uskladnění:
Jedině v bytě jako živou pokojovku.

Výskyt:
Pochází z Jižní Ameriky, hlavně z Brazílie.

Obsahové látky:
Obsahuje chemickou látku iridoid lacton allamandin, který je jedovatý a používá se při výrobě laxatívnych přípravků v medicíně.

Indikační skupiny:
Asi žádné, když je jedovatá :-) Pak jsem se ale dočetla, že má antibakteriálné a protirakovinové účinky, ale i laxativní. Tak jestli máte o tom nějaký poznatek, budu za něj ráda...

Použití:
Jenom jako krásnou pokojovku - krásny pohled na ní.

UPOZORNĚNÍ:
Je to jedovatá rostlina, všechny její části.

Kdy ji použít:
Když chceme mít v pokoji něco krásného :-)

Zajímavost:
.........

Zaujala Vás tahle rostlina a chcete vědět, jak si jí pořídit? Nebo by jste chtěli doplnit nějaký Váš nápad či informaci a chcete něco nabídnout? Napište nám nejlépe na email: kacencinabozizahradka@seznam.cznebo nám zanechte zprávu přímo na blogu (vlevo dole v sekci Zpráva autorovi) i s Vaší emailovou adresou - poradíme Vám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama